2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal annueller/utplanteringsväxter och lökar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens behov av trädgårdsväxter t ex. annueller/utplanteringsväxter och blomsterlökar. Avtal avses att tecknas med en leverantör
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112680:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03121000 Trädgårdsväxter