361605-2023 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Farmaceutiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicingivare
Referensnummer: 2023-00084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85149000 Farmaceutiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av medicingivare, en teknisk resurs för de omsorgstagare som behöver hjälp med överlämnande av sina läkemedel.