Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om förhandsinsyn avseende licenser för signalprioritering
Referensnummer: 21RS11084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34942000 Signalutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Licenser för signalprioritering, för bussar som kör på uppdrag av Regionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31518000 Signalljus, 34996000 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser licenser för signalprioritering, för bussar som kör på uppdrag av Regionen.