361671-2016 - ResultatSverige-Växjö: Hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörapparater m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kronobergs län.
Nuts-kod SE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser hörapparater m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33185000 Hörapparater, 33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.