361680-2018 - ResultatSverige-Malmö: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial
Referensnummer: UPP 2.3.3-2018/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet avser att täckna avtal med en leverantör som ska tillgodose Malmö universitets och Lunds universitets behov av sjukvårdsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141110 Förbandsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141220 Kanyler, 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33141420 Operationshandskar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen