Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av busstationerna Arjeplog, Arvidsjaur och Gällivare
Referensnummer: 2023BG13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712100 Busstationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bussgods i Norr AB infordrar härmed anbud avseende drift av Arjeplog, Arvidsjaur respektive Gällivare busstation med tillhörande lokal distribution. Denna upphandling är uppdelad i fristående anbuds-/delområden där varje busstation med tillhörande lokal distribution utgör en självständig del. Varje del (en busstation + lokal distribution) utvärderas och tilldelas separat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Drift av busstationen i Arjeplog med tillhörande lokal distribution
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 63712100 Busstationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bussgods i Norr AB infordrar anbud avseende drift av Arjeplog busstation med tillhörande lokal distribution.
Drift av busstationen i Arvidsjaur med tillhörande lokal distribution
Del nr: 2
Bussgods i Norr AB infordrar anbud avseende drift av Arvidsjaur busstation med tillhörande lokal distribution.
Drift av busstationen i Gällivare med tillhörande lokal distribution
Del nr: 3
Bussgods i Norr AB infordrar anbud avseende drift av Gällivare busstation med tillhörande lokal distribution.