3617-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Klågerups nya IP - omklädningsbyggnad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKlågerups nya IP - omklädningsbyggnad
BeskrivningObjektet avser nybyggnation av omklädningsbyggnad i anslutning till Klågerups nya IP. Bruttoarea (BTA) ca 265 m2 Markplanerad area ca 2000 m2 Uppgifter är endast orienterande, utgör ej underlag för anbud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109557:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet