361736-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering akustik
Referensnummer: KS 2021/0447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandling- och inköpsenheten inbjuder er att lämna anbud på upphandling av Projektering akustik.
Anbud ska lämnas i enlighet med de uppgifter som framkommer av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal projektering akustik
Omfattning: Norrköpings kommun, upphandling- och inköpsenheten upphandlar ramavtal vilket omfattar utförande av teknikkonsulttjänster med inriktning på akustik, det vill säga projektering inom teknikområdet akustik, för samtliga avropande myndigheters behov.
Mängd: Ramavtal kommer att tecknas med tre (3) leverantörer förutsatt att tre (3) leverantörer kvalificerar sig