Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsförsäkring 2021
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling gällande sjukvårdsförsäkring för anställda på Första AP-fonden, Tredje AP-fonden, Fjärde AP-fonden och Sjunde AP-fonden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66512200 Sjukförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sjukvårdsförsäkring