Tjänsten avser utförandeentreprenad av avverkning. Med detta avses slutavverkning, gallring (inklusive NS), övrig maskinell avverkning samt enbart skotning av rundvirke eller Grot enligt beställarens traktuppdrag (se kod 2.1) med hjälp av erforderlig utrustning och kompetens.
Ramavtalet avser Bogesundslandet, Vaxholms kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten avser utförandeentreprenad av avverkning. Med detta avses slutavverkning, gallring (inklusive NS), övrig maskinell avverkning samt enbart skotning av rundvirke eller Grot enligt beställarens traktuppdrag med hjälp av erforderlig utrustning och kompetens.