361750-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Kommunikationsbyrå respektive Digital byrå
Referensnummer: 8-1034934
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för Kommunikationsbyrå respektive Digital byrå
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde A Kommunikationsbyrå
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Ramavtal för Kommunikationsbyrå respektive Digital byrå.
Upphandlingen avser även Kronofogdemyndigheten, Valmyndigheten, Skatterättsnämnden samt Forskarskattenämnden och Skatteverket kommer att teckna ramavtal för deras räkning.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden:
Anbudsområde A. Kommunikationsbyrå
Anbudsområde B. Digital byrå.
Anbudsområde A, Kommunikationsbyrå omfattar kommunikationstjänster inom tjänsteområdena:
• Idéutveckling och strategisk planering
• Arbetsledning
• Kreativ produktion
• Analys
Anbudsområde B, Digital byrå omfattar tjänster inom tjänsteområdena:
• Kreativ digital produktion
Se upphandlingsdokumentet för ytterligare information.
Skatteverket har för avsikt att teckna ramavtal inom respektive anbudsområde med högst tre (3) leverantörer. Leverantörerna kommer att vara rangordnade inom respektive anbudsområde.
Del nr: Anbudsområde B Digital byrå
72413000 Webbsideutformningstjänster, 79822500 Grafisk formgivning