361759-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och Stapling
Referensnummer: 2017-064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av Suturer och Stapling, samt övriga produkter inom produktområdet, till Landstinget i Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen