361777-2017 - ResultatSverige-Örebro: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av Almby skola samt Almby södra skola, Örebro.
Referensnummer: 17/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
AFB.4 Anbudsöppning.
Futurum Fastigheter i Örebro AB, Pappersbruksallén 1, SE-702 15 Örebro. Sluten anbudsöppning tillämpas. Anbudsöppningen sker den 23.8.2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 45262690 Renovering av byggnader, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45443000 Fasadarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen