361815-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Ramavtal Planarkitekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Planarkitekt
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för planarkitekttjänster. Syftet är att säkerställa tillgång till kompetens inom fysisk planering och detaljsplanearbete för kommunens behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98273:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71400000 Stadsplanering och landskapsvård