Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centralupphandling av Hornskrokens vård- och omsorgsboende
Referensnummer: ALD 2023/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311100 Äldreomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av driften av Hornskrokens vård- och omsorgsboende
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 563 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85311100 Äldreomsorg, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av driften av Hornskrokens vård- och omsorgsboende. Upphandlingen är reserverad för idéburna organisationer i enlighet med 19 kap. 25a § LOU.