2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll, support och utveckling av integrationsplattform TEIS
Beskrivning: Upphandling av underhåll, support och utveckling av integrationsplattform TEIS till Halmstads kommun med bolag enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14 § punkt 2 och 3.
Intern identifierare: KS-2025/00318
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000