361889-2018 - ResultatSverige-Söderköping: Soptunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallskärl
Referensnummer: UH-2017-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39224340 Soptunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderköpings kommun inbjuder er härmed att lämna anbud gällande leverans av avfallskärl, leverans av RFID-taggar mm och utställning av kärl hos småhusabonnenter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av kärl samt utställning
Utställning kärl
Del nr: 2