2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultuppdrag för utredning av PFAS
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett (1) grunduppdrag i form av en utredning avseende PFAS inom fastigheten Hamnen 1 i Åhus. Uppdraget innefattar även en (1) option på eventuell tilläggsbeställning av ett separat utredningsuppdrag avseende PFAS inom fastigheten Gnistan 8 i Tollarp
Intern identifierare: RN 2025/41
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsultuppdrag för utredning av PFAS