Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avssende fyrmateriel
Referensnummer: 18-01085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34515100 Markeringsbojar
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud för tecknande av ramavtal, som innebär att mot avrop leverera fyrmateriel enligt den bifogade tekniska kravspecifikationen se bilaga 4.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen