361941-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: System- och stödtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-system till Löf
Referensnummer: UH-2022-76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud på HR-system till Löf.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 450 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 30196000 Planeringssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens totala värde uppskattas till 1 450 000 SEK exklusive moms.