361948-2024 - Resultat
Sverige – Basiska oorganiska och organiska kemikalier – Patologi förbrukning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPatologi förbrukning
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av kemikalier, lösningsmedel och diverse förbrukningsmaterial för kliniskt patologiskt laboratorium.
Intern identifierareRS240204
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 24312220 Natriumhypoklorit, 24322220 Etanol, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 44832000 Lösningsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del