361951-2018 - ResultatSverige-Järfälla: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av material till trä- och metallslöjd
Referensnummer: Bun 2018/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun tillsammans med Värmdö-, Nacka- och Sollentuna kommuner och dess bolag inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling avseende material och verktyg till trä- och metallslöjd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03414000 Ohyvlat virke, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 14714000 Tenn, 44191400 Träfiberplattor, 44333000 Metalltråd, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44531100 Träskruv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen