361981-2016 - ResultatSverige-Västerås: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Paviljonger för skola och förskola.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Västerås stad avser handla upp en ramavtalsleverantör av paviljonger för kommunens skol- och förskoleverksamhet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 8 000 000 SEK
exkl. moms