361988-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Artroskopistaplar
Referensnummer: DS2017-1783
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds sjukhus avser införskaffa ett antal artroskopistaplar till såväl DagOp som Centraloperation. Två kompletta staplar ska införskaffas för Dag Op, en för C Op. Upphandlingen ska även innehålla en option för införskaffning av en fjärde stapel.