362005-2019 - KonkurrensutsättningSverige-BORÅS: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom administration, kontor och logistik
Referensnummer: 19/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
Upphandlingen omfattar bemanningstjänster för att täcka temporära personalbehov inom främst följande områden:
Administration och kontor
Ekonomi
Logistik
Uppdragens omfattning varierar i tid, men kan sträcka sig över en längre tidsperiod.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Ramavtalet är att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75112000 Administration inom företagsverksamhet, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen