2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-stöd för tomträtter
Beskrivning: Västerås stad inbjuder till att lämna anbud i upphandling av IT-stöd för tomträtter där leverantören har ett helhetsansvar för leveransen.Tomträtter handläggs av enheten för Mark- och exploatering, Stadsledningskontoret Västerås stad. IT-stödet ska levereras som en molntjänst.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: System för hantering av stadens tomträtter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88806:Lot:1