See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Mejeriprodukter
Beskrivning: Upphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen inbjuder till upphandling av ramavtal för successiva leveranser av mejeriprodukter till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Stora Mejeri
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90190:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 03142300 Animaliska livsmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Lilla Mejeri
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90190:Lot:2