2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styr- och reglerarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av Styr- och reglerarbeten inom B:s fastighetsbestånd. Målet är att arbetena ska bidra till utveckling av områdes- och stadsautomation genom ökad integration och samordning av tekniska system.
Intern identifierare: 26/76
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem, 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 71700000 Övervakning och kontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall AF-projekt
Intern identifierare: 1895083-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär
Intern identifierare: 1895084-1
Ytterligare klassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem, 71700000 Övervakning och kontroll