Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster med lastbil och kranbil m.m inklusive förare
Referensnummer: 2021/684
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser behovet av tjänster med lastbil och kranbil m.m. inkl. förare för bl.a. schaktmassor, grus och bergmaterial, ris etc. samt kranarbete för Karlshamns kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen