362167-2021 - ResultatSverige-Motala: Matsalstjänster och catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av mat Vadstena kommun
Referensnummer: UH-2021-76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser distribution av färdiglagad varm mat från centeral köket till olika enheter inom Vadstenas kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Distribution av färdiglagad varm mat
Omfattning: Leveranser sker alla dagar i veckan. Under vardagar sker leveranser till samtliga enheter och helgerna sker leveranser till omsorg. Upphandlingen omfattar leverans av färdiglagad varm mat samt vissa kompletterande varor.
Mängd: Leveranser sker alla dagar i veckan året runt.