362170-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Undervattensutforskningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökning för oljeförekomst av fartygsvraken Malmi och Immen
Referensnummer: 371-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351924 Undervattensutforskningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med uppdraget är att genomföra undersökningar av fartygsvraken Malmi och Immen för oljeförekomst. Skroven ska penetreras på ett flertal platser för att identifiera platser i fartygen där olja återfinns.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen