Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientkost, Livsmedel, Restaurang, Café och Catering vid Lasarettet i Enköping, Patientkost och livsmedel vid Tierps vårdcentrum
Referensnummer: UPPH2021-00050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55330000 Kafeteriaverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 22.4.2021 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen