362199-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Produkter för parenteral nutrition
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutritionsprodukter samt sondmatningsaggregat.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692200 Produkter för parenteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Nutritionsprodukter samt sondmatningsaggregat för Kommunerna i Gävleborgs län samt Älvkarlebys kommun men ej Sandvikens kommun. För beställning till kommunernas kök och äldreboenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692200 Produkter för parenteral nutrition, 33692300 Enteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen