362223-2019 - ResultatSverige-BORÅS: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserad portal för adminsitration av förmåner
Referensnummer: 18/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
Upphandlingen omfattar följande tjänster:
Tjänsten innebär att leverera en webbaserad lösning för att presentera och administrera ett brett och flexibelt utbud av förmåner till samtliga medarbetare inom RISE i Sverige.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen