See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationell leasing av grävmaskiner och hjullastare
Beskrivning: Operationell leasing av grävmaskiner och hjullastare till Liljaskolan i Vännäs.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Operationell leasing av bandgrävare konventionell 14000-17500 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97279:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare, 43210000 Schaktmaskiner, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Operationell leasing av bandgrävare compact 8000-9000 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97279:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Operationell leasing av hjullastare 11100-13600 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97279:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Operationell leasing av hjullastare 10000-12000 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97279:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Operationell leasing av hjullastare 10000-12000 kg (två maskiner)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97279:Lot:5