Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Innovationernas Hus
Referensnummer: 5055920
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Institutet. Ombyggnad av flertal befintliga byggnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen