362274-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Lätta skåpbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportfordon upp till 3 500 kg – 2017.
Referensnummer: GNU 2017/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34136100 Lätta skåpbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av transportfordon, mindre och större skåpbilar samt transportfordon med flak upp till 3 500 kg samt tillhörande service.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borlänge kommun, Räddningstjänsten Dala Mitt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34136100 Lätta skåpbilar, 34134100 Lastbilar med flak, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falu kommun, Kopparstaden AB, Räddningstjänsten Dala Mitt,
Del nr: 2
Gagnefs kommun, Räddningstjänsten Dala Mitt
Del nr: 3
Hedemora kommun, Hedemorabostäder AB, Hedemora Kommunfastigheter AB, Hedemora Energi AB
Del nr: 4
Ludvika kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, Ludvikahem AB, Västerbergslagens Utbildningscentrum (VBU) Och Wessman Barken Vatten & Återvinning AB
Del nr: 5
Säters kommun, Räddningstjänsten Dala Mitt, Säterbostäder AB
Del nr: 6