See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommungemensamt system för service och support (Service Management) som molntjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kommungemensamt system för service-, support och ärendehantering som molntjänst till Örebro kommun. Systemet ska initialt klara 500–900 handläggare /agenter, men antalet kan komma att behöva utökas över tid till maximalt 2500 handläggare. Därtill kommer ska det även vara möjligt för Örebro kommun att köpa tillhörande konsulttjänster och utbildningar i systemet.
Föregående meddelande: 000000-2020
Intern identifierare: Ks 729/2020
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Beskrivning: ....
Intern identifierare: 960261
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på varan/tjänsten
Beskrivning: .
Intern identifierare: 960262
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tilldelningskriterier
Beskrivning: ...
Intern identifierare: 960263
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor
Intern identifierare: 960264
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Informationsfrågor
Intern identifierare: 979383