See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väglinjemarkeringar - Hudiksvalls, Bollnäs och Ovanåkers kommun samt Faxeholmen AB
Beskrivning: Inköpssamverkan Mitt upphandlar genom Ljusdals Kommun väglinjemarkeringar för Hudiksvalls kommun, Bollnäs kommun, Ovanåkers kommun samt Faxeholmen AB.
Intern identifierare: 14640
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 34922100 Vägmarkeringar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233270 Målning av markeringar för parkeringsplats, 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bollnäs kommun
Beskrivning: Bollnäs kommun
Intern identifierare: Bollnäs kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Faxeholmen AB
Beskrivning: Faxeholmen AB
Intern identifierare: Faxeholmen AB
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hudiksvalls kommun
Beskrivning: Hudiksvalls kommun
Intern identifierare: Hudiksvalls kommun
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ovanåkers kommun
Beskrivning: Ovanåkers kommun
Intern identifierare: Ovanåkers kommun