Huvudsaklig CPV-kod 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Chalmers tekniska högskola AB avser upphandla ramavtal avseende kopplingsutrustning för fluidsystem. Med kopplingsutrustning avses i huvudsak rostfria komponenter (andra material kan förekomma) som tål vätskor och gaser av olika slag och som fungerar både på rostfria rör och teflonslangar i metriska- eller tumdimensioner.