362352-2023 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Upphandling Entreprenader Bygg Elinst Luft VS Region Norrbotten
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser entreprenadtjänster för Region Norrbotten uppdelat på respektive delområde och huvudort inom Norrbottens län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggentreprenadtjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenadtjänster.