Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysiologen Ombyggnation
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till ansökan om att delta i upphandlingen - Ombyggnation av Fysiologen.
Beskrivning av projektet
Syftet med upphandlingen är att i steg två teckna ett fastprisavtal med indexreglering med en generalentreprenör AB04 för genomförande av ombyggnad av Fysiologen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen