362384-2022 - ResultatSverige-Karlshamn: Chefsutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster chefs- och ledarutveckling
Referensnummer: 2021/2374
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun,  Kreativum, Västblekinge Miljö AB (VMAB) och Räddningstjänsten Västra Blekinge  är i behov av ett ramavtal av konsulttjänster för chefs- och ledarutveckling för succesiva avrop under avtalstiden.
Syftet med upphandlingen är att skapa bästa möjliga förutsättningar för ledare/chefer att framgångsrikt leda verksamhet och medarbetare.
Uppdragen kan exempelvis innebära ledarutvecklingsprogram, ledningsgruppsutveckling, förändringsledning, stöd till chefer/ledare att utveckla medarbetargruppen genom olika team-/grupputvecklingsaktiviteter etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karlshamns kommun,  Kreativum, Västblekinge Miljö AB (VMAB) och Räddningstjänsten Västra Blekinge är i behov av ett ramavtal av konsulttjänster för chefs- och ledarutveckling för succesiva avrop under avtalstiden.