Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtning och hantering av källsorterat avfall
Referensnummer: STK-2022-488
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande hämtning och hantering av källsorterat avfall från Malmö stads verksamheter och några av dess bolag
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1 SF (Serviceförvaltningen), GrF (Grundskoleförvaltningen), GyF (Gymnasieförvaltningen), FskF (F
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hämtning och hantering av källsorterat avfall för Serviceförvaltningen, Grundskoleförvaltningen, Gymnasieförvaltningen samt Förskoleförvaltningen i Malmö stad
Del 2 Övriga förvaltningar och bolag
Del nr: 2
Hämtning och hantering av källsorterat avfall för övriga förvaltningar och bolag
Mottagande och hantering av källsorterat avfall
Del nr: 3