362386-2022 - ResultatSverige-Örebro: Rengöring av avfallsbehållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kärltvätt för avfallskärl och markskåp inkl. rengöring av golv i miljöbodar
Referensnummer: 22/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Återkommande tvätt av avfallskärl för förpackningar och tidningar, inkl. rengöring av tillhörande utrymmen såsom markskåp samt golv i miljöbodar. Rengöring av markskåp för mat- och restavfall ingår också i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen