362386-2023 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediaberedare och plattgjutningskarusell (plattgjutningsutrustning)
Referensnummer: UC-2023-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Mediaberedare och plattgjutningskarusell (plattgjutningsutrustning).
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet avser att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att det skulle leda till alltför tekniska svårigheter med att ha flera parter att förhålla sig till och för att man önskar en samstämmighet inom regionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen