362387-2022 - ResultatSverige-Malmö: Datortjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av IT Drift med tillhörande tjänster och produkter
Referensnummer: 2021MKB-1409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av IT Drift med tillhörande tjänster och produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72400000 Internettjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen