362538-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Miljösamordnare 2018
Referensnummer: 2018-00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för konsulttjänster i form av miljösamordnare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90710000 Miljöledning, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen