Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT Arbetsplatser – Administration och Skola.
Referensnummer: Kst 2014/351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72500000 Datortjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandling av IT-arbetsplatser för administration och skola för samtliga verksamheter inom Järfälla kommun. Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Tilldelning kommer att ske på respektive område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72500000 Datortjänster, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 72300000 Datatjänster