2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-infrastruktur partner
Beskrivning: Gotlandshem inbjuder er att lämna ansökan för att delta i förhandling rörande kontrakt för IT-infrastruktur partner. Leverantören ska kunna tillhandahålla efterfrågade heltäckande tjänster och komponenter avseende IT-infrastrukturtjänster, inklusive nätverks-, brandväggs-, backup-, datacenter och relaterade plattformstjänster. Tjänsterna ska omfatta och kunna tillhandahållas samtliga bolag i Gotlandshemkoncernen.
Intern identifierare: Dnr 2026-04
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72514000 Drift av dataanläggning, 72610000 Datastöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000